Терапевтичний табір

Терапевтичний табір. Підтримка тверезості колишнього залежного завжди актуальна. Підтримуючи цю ідею, Міжнародна Антинаркотична Асоціація створила унікальний захід, що став традицією. Терапевтичний табір — подія, яка збирає під одним дахом колишніх залежних, учасників реабілітаційного процесу, батьків наркоманів. Наркологів, психологів, волонтерів. Знаменитостей, меценатів, спортсменів, видатних людей. Кожен з них небайдужий до питань наркоманії.

Роль терапевтичного табору в житті залежних .

Табір допомагає виконати важливе завдання — ресоціалізація пацієнта. Це справжнє свято життя, яке відбувається чотири рази на рік на базі пансіонату (будинку відпочинку). Протягом тижня залежні стають учасниками:

 • спортивних командних змагань (пляжний волейбол, футбол, теніс, плавання, рафтинг);
 • психологічних груп;
 • тематичних лекцій;
 • майстер-класів;
 • арт-терапевтичних занять;
 • груп підтримки;
 • беруть участь у постановці концертів, КВК.

Перед сезоном клієнти морально готуються. Перебування в груповій атмосфері стає своєрідним випробуванням для клієнтів центру. Залежні від алкоголю, наркотиків за роки вживання втрачають почуття відповідальності, перестають відчувати здорові емоції.

Терапевтичний табір допомагає повернути ці якості, навчити заново радіти життю в тверезості. Учасники кожного регіону України, філій МАА представляють окремі команди. Щоденні репетиції, тренування, змагання допомагають звільнити давно забуті почуття: радіти перемозі, співчувати поразці, пишатися спільною справою, вболівати за успіх команди, вкладати душу, бути надійним, єдиним цілим. Необов’язково бути спортсменом, співати чи танцювати. Користь табору в тому, що кожен, хто приймає хоч найменшу участь, проявляє інтерес до подій, змінюється. Творчість у всіх її проявах допомагає відкривати себе з нової сторони, підвищувати емпатію.

На перший погляд прості методи допомагають відчути себе повноцінним членом суспільства, частиною чогось великого й важливого, вдихнути життя в сірі будні. Кожен, хто побував в таборі, знаходить силу, віру в себе, поповнює внутрішній ресурс на боротьбу з залежністю.                                                                                                                                                               

Унікальність спортивно-терапевтичного табору     

Всеукраїнський Антинаркотичний табір збирає близько чотирьох сотень людей:

 • колишні залежні;
 • учасники реабілітації, ресоціалізації;
 • батьки;
 • волонтери;
 • наркологи, психологи, тренери, психотерапевти, реабілітологи.

Традиційні гості табору — відомі актори, зірки естради, музиканти, священики, спортсмени, політичні діячі, ведучі:

 • актори, автори «Квартал 95»;
 • актриси «Жіночого кварталу»;
 • учасники «Ліги Сміху» та інші.

Їхня присутність важлива не тільки як розважальна програма. Учасники табору мають можливість взяти участь в мотиваційних зустрічах, у неформальній обстановці дізнатися про життєвий досвід досягнення успіху, задати питання, поділитися особистою історією життя.                                                                                                                                                                               Наркоманія, алкоголізм роблять людину самотньою. Залежному здається, що весь світ проти нього. Тому так важливо показати і дати можливість відчути, що це не так. МАА — це не просто люди, а величезна сім’я, яка наділяє потужною вірою в себе.

Велику користь табір має для батьків залежних. Вони, як ніхто інший, потребують якісного відпочинку, можливості проговорити, звільнити накопичений вантаж, побачити, що вони не одні у своїй біді, відчути, що їхня дитина в надійних руках. Заходи табору допоможуть побачити свого сина чи дочку з іншого боку, виключити з життя сором, провину, страх.    Спортивно-терапевтичний табір - МАА Як стати учасником терапевтичного табору?

Учасники реабілітаційного процесу, перебуваючи на лікуванні в МАА, обов’язково відвідують терапевтичний табір. Це одна з умов програми лікування. Колишні залежні, волонтери можуть звернутися до організаторів проекту за телефоном на сайті.

Кожен, хто на початку чинив опір ідеї табору, врешті-решт відмовляються від своїх слів і з нетерпінням чекають наступного сезону. Побувавши один раз у терапевтичному таборі, людина не буде колишньою. Зворушливість подій, атмосфера згуртованості, єдність духу залишають теплий слід у серці людей.

Церемонія закриття — своєрідне підбиття підсумків, де немає тих, хто програв, де кожен учасник виходить переможцем над страхами, слабкостями, упередженнями.

Не бійся зробити крок — за твоєю спиною потужна підтримка Міжнародної Антинаркотичної Асоціації!